مقالات آموزشی دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور برای تامین برق مصارف مراکز صنعتی و تجاری، در شرکت دیزل ژنراتور tsaco مورد عرضه قرار گرفته اند. تفاوت در عملکرد و ساختار فنی و کیفی محصول مورد نظر، در هنگام خرید مورد توجه خریداران قرار می گیرد. مجموعه tsaco با درنظر گرفتن سطح انتظار خریداران، اطلاعات کاملی از انواع ژنراتور دیزلی، کاربرد و مزایای آن ها را در اختیار مشتریان قرار می‌ دهد. خرید مناسب و رضایت بخش این محصول با قیمت اقتصادی، امری است که با مراجعه به سایت فروش تصاکو صورت می پذیرد.

دیزل ژنراتور چیست؟

موتور دیزلی و ژنرال الکتریکی، اجزای مهم دستگاه دیزل ژنراتور می‌ باشند. از این محصول برای تولید انرژی برق استفاده می‌ شود. کارکرد منحصر به فرد دستگاه موردنظر، توانسته است از انرژی‌ مکانیکی، تولید برق را امکان پذیر نماید. انرژی الکتریکی به وجود آمده توسط این محصول، برای انواع مراکز صنعتی، تجاری و تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که دسترسی به برق شهری و صنعتی امکان پذیر نباشد، استفاده از این دستگاه، اولین و بهترین گزینه برای بهره گیری از برق با توان قدرتی مختلف است. درباره دیزل ژنراتور چیست کلیک کنید و بیشتر بخوانید.

با چرخش شافت موتور دیزلی در تعداد دور بسیار بالا، انرژی مکانیکی به تولید می رسد. ژنراتور الکتریکی موجود در دستگاه موردنظر، انرژی مکانیکی شافت را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌ کند. موتور دیزلی به کار رفته در این دستگاه، همواره با استفاده از سوخت های مایع یا گاز، توانایی چرخش شافت را به دست می آورد. دستگاه دیزل ژنراتور در ابعاد و اندازه های گوناگونی عرضه می‌ شود که دارای قدرت توان متغیری می‌ باشد. از این رو متناسب با نوع کاربری مکان مورد استفاده یا نوع فعالیت در نظر گرفته شده، می‌ توان این محصول را برحسب توان تولید برق و ابعاد آن، تهیه و استفاده کرد.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Diesel_generator

انواع ژنراتورهای دیزلی

ژنراتورهای دیزلی (دیزل ژنراتور) برحسب نوع فعالیت، مدت زمان کارکرد و همچنین توان تولید انرژی الکتریکی، در انواع مختلفی به تولید می رسند. این محصول، در سه نوع مختلف عرضه شده است که از ساختار فنی متفاوتی برخوردار هستند. کارکرد هر چهار نوع ژنراتور بر اساس فعالیت دیزلی انجام می‌ شود. درباره انواع دیزل ژنراتور بیشتر بخوانید.

 ژنراتور اضطراری

این مدل از محصول، در مواقعی که نیاز ضروری به برق وجود دارد و دسترسی به برق دائمی به طور ناگهانی و به صورت غیر قابل پیشگیری قطع می گردد، مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیت سفارش سازی تنظیمات این محصول، با قطع کامل برق شهری می‌ تواند امکان شروع فعالیت، تولید برق و اتصال آن به تجهیزات و سیستم های برقی را به وجود بیاورد. این مدل از دستگاه در محیط های درمانی و صنعتی مانند بیمارستان و کارخانه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

 ژنراتور دائم کار

این مدل، دارای فعالیت یکسره و دائمی می‌ باشد. از این نوع ژنراتور، در تامین برق نیروگاه های دیزلی و مکان هایی که دسترسی کامل به برق شهری ندارند، استفاده می‌ شود. درباره دیزل ژنراتور دائم کار بیشتر بدانید.

 ژنراتور پرایم

این نوع از ژنراتور، هم میتواند در شرایط شبیه به ژنراتور اضطراری با استاندارد ساعت کارکرد بیشتر در سال مورد بهره برداری قرار گیرد و هم تحت شرایطی می توان از آن به صورت بدون محدودیت زمانی ( شبیه ژنراتور دائم کار ) مورد بهره برداری قرار داد

انواع دیزل ژنراتور چه مزایایی دارند؟

مزایایی که هر یک از دیزل ژنراتورهای مختلف دارند، براساس نوع ساختار و کارکرد آن ها متفاوت می‌ باشد. مزیت های این دستگاه را می‌ توان در دو حوزه فنی و اقتصادی، دسته بندی کرد. مزیت هر یک از حوزه های مذکور، نقش مهمی در انتخاب مدل و نوع دیزل ژنراتور دارد. به طور کلی این محصول از مزیت های زیر بهره مند است:

 •       امکان فعالیت دستگاه در مناطق جغرافیایی مختلف
 •       کیفیت مناسب برق تولید شده در توان قدرتی مختلف
 •       توانایی اتصال به شبکه برق به صورت سفارشی و خودکار
 •       بهره مندی از صدا و لرزش بسیار کم
 •       استفاده از میزان سوخت متعادل در بالاترین توان تولید برق
 •       دارای منبع ذخیره استاندارد سوخت
 •       توانایی فعالیت یکسره یا موقتی براساس نوع نیاز
 •       قابلیت تعمیرات آسان ساختار فنی و عملکردی آن
 •       منبع مطمئنی از انرژی‌ برق در هنگام نیاز
 •       استفاده از فضای باز یا بسته جهت نصب
 •       دارای ساختاری ساده و باکیفیت
 •       عمر طولانی و برخورداری از شرایط نگهداری آسان
 •       تامین بار سنگین برق با ولتاژ و فرکانس مناسب

معروف‌ترین انواع برندهای دیزل ژنراتور

برندهایی از دیزل ژنراتور که در سطح جهانی، دارای اعتبار بالایی هستند، در بازار داخلی نیز به فروش می رسند. برندهای معتبر جهانی در ارائه ساختار فنی استاندارد و کیفیت عالی دستگاه موردنظر، زبانزد می‌ باشند. بهترین برند های دیزل ژنراتور موردنظر در این حوزه به عبارت زیر می‌ باشند:

 •       برند کامینز کشور آمریکا (محبوب ترین برند در ایران)
 •       برند پرکینز کشور انگلستان (با یک قرن تجربه تولیدی)
 •       برند میتسوبیشی کشور ژاپن (با کیفیت برتر ژاپن)
 •       برند ولوو پنتا کشور سوئد (مناسب برای کارکرد اضطراری)
 •        برند هیوندایی – دوسان کشور کره جنوبی (تازه وارد اما اصیل)
 •       برند جهانی آکسا که پکیجر تمامی برند های موفق فوق می باشد

لیست قیمت انواع دیزل ژنراتور

قیمت فروش انواع دستگاه دیزل ژنراتور در کنار مزیت و کارایی متفاوت محصول، برای متقاضیان آن، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به نوساناتی که در زمینه قیمت دستگاه های صنعتی و وارداتی وجود دارد، برای خریداران اطلاع از قیمت روز این محصولات، مهم می‌ باشد. نوسانات قیمتی همواره تابعی از کیفیت، برند و ساختار عملکردی محصول هستند. مقایسه عملکردهای انواع این محصولات، با آگاهی از قیمت آن ها به طور کامل امکان پذیر می‌ شود.

با اطلاع از قیمت محصول می‌ توان در  انتخاب توان تولیدی و کارکردی دستگاه موردنظر، تصمیم قاطعی گرفت. در مجموعه تصاکو، بهترین برند های این محصول به همراه قیمت، در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

لیست قیمت انواع مختلفی از دستگاه دیزل ژنراتور، به صورت کامل، در سایت تصاکو بارگذاری شده است که تنها با مشاهده مدل و نوع دستگاه، می‌ توان از قیمت به روز آن، اطلاع حاصل کرد.

برای مشاهده لیست قیمت انواع دیزل ژنراتور کلیک کنید.

ژنراتورهای دیزلی بهتر هستند یا ژنراتورهای بنزینی؟

تفاوت بارزی که در بین مدل دیزلی و بنزینی محصول مورد نظر وجود دارد، مصرف نوع سوخت متفاوت موتور برق آن ها می‌ باشد. در ژنراتور دیزلی، گازوئیل به عنوان سوخت اصلی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در ژنراتور بنزینی، از بنزین برای کارکرد اصلی موتور برق استفاده می‌ شود.

موتور برق دیزلی، با مصرف سوخت کمتر، توان تولید برق بسیاری دارد و کیفیت کارکردی عالی را دارا می‌ باشد. با مقایسه راندمان سوختی هر دو مدل از ژنراتور، ژنراتور دیزلی از برتری بالایی برخوردار می‌ شود.

در بررسی های به عمل آمده، ژنراتور دیزلی نسبت به نوع بنزینی، از ایمنی بالا جهت تولید برق و همچنین طول عمر مصرفی بالایی بهره مند است. اما ژنراتورهای بنزینی با مزیت کاهش آلودگی صوتی و قیمت فروش مناسب، مورد توجه متقاضیان خانگی و تجاری قرار گرفته اند.

نتیجه

دیزل ژنراتور، بهترین منبع تامین برق به صورت موقت و دائمی می‌ باشد. کارکرد دائمی و اضطراری این دستگاه ، بستگی به ساختار فنی و عملکردی آن دارد. با ارائه چهار نوع از این محصول، می‌ توان براساس نوع نیاز و کاربری مکان مورد نصب، دست به انتخاب عاقلانه و به صرفه ای زد. ژنراتورهای دیزلی با برتری به انواع ژنراتورهای بنزینی، بهترین انتخاب برای فعالیت های صنعتی، تجاری و درمانی می‌ باشند.

برای تهیه انواع دیزل ژنراتور از تصاکو tsaco، می توانید بررسی های لازم و اصولی را جهت خرید این دستگاه داشته باشید. این مجموعه برای جلب اعتماد مشتریان، دستگاه هایی با آخرین فناوری مدرن و پیشرفته به همراه ضمانت های معتبر ارائه می‌ دهد. سایت تخصصی tsaco، با فراهم کردن شرایطی جهت ارتباط مستقیم با متقاضیان، توانسته است آنان را در انتخاب درست و اصولی محصول راهنمایی نمایند. شماره تلفن های مجموعه، راه ارتباطی بسیار مناسبی برای تماس با کارشناسان فروش می‌ باشد. از این طریق می‌ توانید با تماس تلفنی و دریافت آگاهی های لازم درباره این محصول، نوع مناسبی از محصول را انتخاب و خریداری کنید. خدمات پس از فروش مجموعه نیز با توجه به استفاده از فناوری های نوین مهندسی انجام می گیرد.