مقالات آموزشی دیزل ژنراتور

راهنمای استفاده از دیزل ژنراتور در فصل زمستان

راهنمای استفاده از دیزل ژنراتور در فصل زمستان

راهنمای استفاده از دیزل ژنراتور در فصل زمستان

برای شرایط زمستان و فصل سرما و به منظور اطمینان از این موضوع که دستگاه دیزل ژنراتور [ویکی پدیا] شما در زمان قطعی برق حتی در هوای سرد مشکلی برای کارکردن نداشته باشد، می‌بایست موارد زیر را به خوبی بکار گرفته و رعایت نمایید. دستگاه ژنراتور می‌بایست در زمستان و حتی دما‌‌ی بسیار پایین بصورت موثر و مداوم آماده به کار باشد. هوای بسیار سرد و طوفان‌های زمستانی ممکن است موجب آسیب جدی ژنراتور و یا سایر تجهیزات مربوط به آن شود. این آسیب‌ها بسته به محل و نوع نصب ممکن است متفاوت باشند از قبیل ترکیدگی پوسته موتور و لوله‌های دستگاه و ...

بدین منظور این شرکت مفتخر است که موارد و اطلاعات پر کاربرد جهت چگونگی آماده سازی و برنامه ریزی دیزل ژنراتور در زمستان را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار دهد.

pdf
برای دانلود فایل راهنما اینجا کلیک کنید

از ویکی‌پدیا

ایستگاه‌های توان – حالت «جزیره» الکتریکی

یک یا چند دیزل ژنراتور ی که بدون اتصال به شبکه برق عمل می‌کند در اصطلاح در وضعیت جزیره عمل می‌کنند که ویژگی‌های چند ژنراتور موازی که مزایای استفاده از افزونگی و بهره‌وری بهتر در بارهای جزئی را دارند، فراهم می‌کند. این پلنت، ژنراتور را به صورت آنلاین قرار می‌دهد و غیرفعال کردن بستگی به سامانه و زمان معین دارد.

یک نیروگاه جزیره‌ای در نظر گرفته شده برای منبع توان اصلی، یک اجتماع مجزا ("توان اصلی") غالباً دارای حداقل سه دیزل ژنراتور خواهد بود، که از هر دوی آن‌ها انتظار می‌رود که بتوانند بار مورد نیاز را حمل کنند. گروه‌ها تا ۲۰ غیرمعمول نیست. ژنراتورها می‌توانند از طریق پردازش هم‌زمان به صورت الکتریکی بهم متصل شوند. این همزمانی شامل جور کردن ولتاژ، فرکانس و فاز قبل از اتصال ژنراتور به سامانه است. از دست رفتن همزمانی پیش از اتصال می‌تواند باعث یک اتصال کوتاه جریان بالا یا ساییدگی و پاره گی در ژنراتور یا تابلواش شود. فرایند همزمانسازی می‌تواند به صورت خودکار به وسیلهٔ یک ماژول سنکرون ساز خودکار انجام گیرد. همزمانساز خودکار ولتاژ، فرکانس و پارامترهای فاز و ولتاژهای باسبار زمانیکه سرعت توسط موتور فرماندار یا ECM (ماژول موتور کنترل) تنظیم می‌شود را از ژنراتور می‌خواند.

بار می‌تواند بین ژنراتورهای در حال فعالیت موازی از طریق تقسیم بار سهیم شود. تقسیم بار می‌تواند با استفاده از کنترل افت سرعت به وسیلهٔ فرکانس در ژنراتور کنترل شود، در حالی که به‌طور مداوم کنترل سوخت موتور برای تغییر بار تنظیم می‌شود و از منابع قدرت باقی مانده‌است.

یک دیزل ژنراتور بار بیشتری می‌گیرد هنگامی که سوخت تأمینی برای احتراق در سامانه افزایش می‌یابد و بار رها خواهد شد اگر سوخت تأمینی کاهش یابد.

علاوه بر وظایف شناخته شده مانند تأمین توان پس از قطع شبکه، دیزل ژنراتور ها به‌طور معمول شبکه‌های قدرت اصلی در سراسر جهان را به دو راه مجزا پشتیبانی می‌کنند.