مقالات آموزشی

مشکل نبودن ولتاژ ژنراتور در خروجی

مشکل نبودن ولتاژ ژنراتور در خروجی

مشکل نبودن ولتاژ در خروجی ژنراتور

در صورتیکه در خروجی ژنراتور (ولتاژ) [1] وجود نداشته باشد علت چیست ؟

یکی از موارد ذیل ممکن است رخ داده باشد:

  • سرعت ژنراتور (موتور) خیلی پایین است.
  • ترمینال‌ها لوز کانکشن هستند.
  • سیم پیچ‌ها مدار باز هستند.
  • در رگولاتور خطا وجود دارد.
  • مدار بهره رگولاتور باز است.
  • شارژ باقی‌مانده وجود ندارد یا اینکه به هر نحوی تحریک وجود ندارد.

[1]

از ویکی‌پدیا

ولتاژ

ولتاژ یا اختلاف پتانسیل الکتریکی یا فشار برق کارِ لازم برای جابه‌جا کردن واحد بار الکتریکی از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر است. اختلاف پتانسیل الکتریکی می‌تواند منجر به برقراری جریان الکتریکی شود. برای میدان الکترواستاتیک، ولتاژ معادل با اختلاف پتانسیل الکتریکی است، ولی در حالت کلی که میدان الکتریکی و مغناطیسی با زمان تغییر می‌کنند. این دو معادل یکدیگر نیستند. در این حالت پتانسیل مغناطیسی نیز مطرح می‌شود.

یکای آن در دستگاه بین‌المللی یکاها، ولت (V) یا ژول بر کولن (j/c) است. یکای پایه‌اش نیز کیلوگرم در مجذور متر، بر مجذور ثانیه در کولن (Kg.m۲/s۲.c) است.

اختلافات پتانسیل الکتریکی بین نقاط می‌تواند در اثر بار الکتریکی، جریان الکتریکی از طریق یک میدان مغناطیسی، توسط میدان‌های مغناطیسی متغیر با زمان و یا ترکیبی از این سه ایجاد شود. یک ولت‌متر می‌تواند برای اندازه‌گیری ولتاژ (یا اختلاف پتانسیل) بین دو نقطه در یک سیستم استفاده شود. اغلب از پتانسیل مرجع مشترک مانند زمین سیستم به عنوان یکی از نقاط اندازه‌گیری استفاده می‌شود. یک ولتاژ ممکن است نشان دهنده منبع انرژی (نیروی محرکه الکتریکی) یا تلفات، انرژی مصرف شده یا ذخیره شده (افت پتانسیل) باشد.

دیدگاهتان را بنویسید