نرم افزار های محاسبه

تبدیل کیلووات به اسب بخار

تبدیل کیلووات به اسب بخار

محاسبه آنلاین تبدیل کیلووات و وات به اسب بخار

برای استفاده از نرم افزار های محاسبه آنلاین و تبدیل کاوا به کیلووات | تبدیل کیلو وات به کاوا | تبدیل کیلو وات به اسب بخار | تبدیل اسب بخار به کیلو وات بصورت رایگان همین الان کلیک کنید.


تبدیل کیلووات به اسب بخار

KW = HP

0

برای خرید و استعلام قیمت دیزل ژنراتور اورجینال از نمایندگی بهترین برندها در ایران کلیک کنید.


اطلاعات جامع محاسبه کیلو وات و وات به اسب بخار

 • هر یک وات یا (W) مساوی است با یک ژول انرژی در هر ثانیه.
 • در آنالیز ابعادی وات به شکل ML2T-3 بررسی می‌شود.
  جهت تحلیل ابعادی از چهار مقدار زیر استفاده می‌شود:
  برای جرم از M، برای طول از L، برای زمان از T، و برای دما از K
 • هر وات نشانگر مقدار مصرف و یا تولید (انرژی) می‌باشد.
 • در الکترو مغناطیس هر ۱ وات برابر است با عبور ۱ آمپر از اختلاف پتانسیل ۱ ولت و با فرمول W=VxA محاسبه می‌شود.
 • هر کیلووات یا (kW) مساوی است با ۱۰۰۰ وات.
 • هر ۱ کیلووات حدوداً مساوی با ۱/۳۴ اسب بخار است.
 • اسب بخار با حروف اختصاری hp نشان داده می‌شود.
 • اسب بخار واحد توان است که بیانگر میزان کار انجام شده در واحد زمان است.
 • در فیزیک، توان میزان جابجایی و یا استفاده انرژی در واحد زمان است. واحد این کمیت، ژول بر ثانیه یا همان وات است.
 • واحد توان در دستگاه SI وات است.
 • یک اسب بخار، بنابر تعاریف، بین ۷۳۵٫۵ تا ۷۵۰ وات است.
 • اسب بخار متریک معادل تقریبی ۷۳۵٫۵ وات است.
 • در محاسبات مهندسی برق، یک اسب بخار برابر با ۷۴۶ وات است.
 • در برخی مواقع لازم است بین تعاریف و مقادیر مختلف اسب بخار تفکیک قایل شد لذا به آن یک پسوند اضافه می‌شود. این پسوندها عبارتند از: hp (I) برای اسب بخار مکانیکی، hp (M) برای اسب بخار متریک، hp (S) برای اسب بخار در دیگ‌های بخار، و hp (E) برای اسب بخار الکتریکی.

برای اطلاع از تعیین ظرفیت دیزل ژنراتور برای مصارف خانگی روی لینک کلیک کنید. 

تبدیل کیلو وات به اسب بخار چگونه است؟

در این مقاله یک مبدل ساده کیلووات (kW) به اسب بخار (HP) و مراحل تبدیل آن واحد آورده شده است؛ هر چند فرمول‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد، اما ما در این مطلب سعی خواهیم کرد معمول‌تر و ساده‌تر این روش را به شما آموزش دهیم. کیلووات و اسب بخار از واحدهای سنجش قدرت هستند. قدرت چیزی نیست جز انرژی تبدیل شده در هر ثانیه، واحد SI برای توان وات.

اسب بخار نیز یک واحد قدرت بوده که اساساً برای اشاره به توان خروجی موتورها و موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود. یک اسب بخار تقریبا برابر با 746 وات است.

مبدل کیلووات برای انواع اسب بخار

اسب بخار مکانیکی

 1 کیلو وات = 1.341022 اسب بخار

 اسب بخار برق

 1 کیلووات = 1.340483 اسب بخار

 اسب بخار متریک

 1 کیلو وات = 1.359622 اسب بخار

 اسب بخار دیگ

 1 کیلووات = 0.101942 اسب بخار

 برای تبدیل اندازه‌گیری کیلووات به انواع اسب بخار، از یکی از فرمول‌های زیر می‌توان استفاده کرد.

برای مشاهده دیزل ژنراتور ها روی لینک کلیک کنید.

تبدیل کیلووات به اسب بخار مکانیکی

فرمول تبدیل کیلووات به اسب بخار مکانیکی:

اسب بخار = کیلووات ÷ 0.7457

از آنجایی که اسب بخار مکانیکی برابر با 0.7457 کیلووات است، فرمول برای یافتن اسب بخار مکانیکی، قدرت بر حسب کیلووات تقسیم بر 0.7457 است.

تبدیل کیلووات به اسب بخار الکتریکی

 فرمول تبدیل کیلووات به اسب بخار الکتریکی:

اسب بخار = کیلووات ÷ 0.746

از آنجایی که اسب بخار برق برابر با 0.746 کیلووات است، فرمول برای یافتن اسب بخار برقی، توان بر حسب کیلووات تقسیم بر 0.746 است.

تبدیل کیلو وات به اسب بخار متریک

فرمول تبدیل کیلووات به اسب بخار متریک:

اسب بخار (M) = کیلووات ÷ 0.735499

از آنجایی که اسب بخار متریک برابر با 0.735499 کیلووات است، فرمول برای یافتن اسب بخار متریک، قدرت بر حسب کیلووات تقسیم بر 0.735499 است.

 فرمول تبدیل کیلووات به اسب بخار دیگ

اسب بخار = کیلووات ÷ 9.8095

از آنجایی که اسب بخار دیگ برابر با 9.8095 کیلووات می‌باشد، فرمول برای یافتن اسب بخار دیگ، قدرت بر حسب کیلووات تقسیم بر 9.8095 است.

هر کیلووات چند اسب بخار است؟

هر کیلووات 1.341022 اسب بخار قدرت دارد، به همین دلیل است که از این مقدار در فرمول‌های بالا استفاده کرده‌ایم.

1 کیلو وات = 1.341022 اسب بخار

کیلووات و اسب بخار هر دو واحدی هستند که برای اندازه‌ گیری قدرت استفاده می‌شوند.

کیلووات چیست؟

یک کیلووات توانی برابر با 1000 وات یا مصرف انرژی با نرخ 1000 ژول در هر ثانیه است. کیلووات مضربی از وات می‌باشد که واحد SI برای توان آن مشتق شده است. در سیستم متریک، «کیلو» پیشوند هزاران یا 103 می‌باشد. کیلووات را می‌توان به اختصار کیلووات نامید؛ به عنوان مثال، 1 کیلووات را می‌توان به عنوان 1 کیلو وات نوشت.

وات (نماد: W) واحد قدرت مشتق شده از SI، برابر با یک ژول در ثانیه است.

اسب بخار چیست؟

اسب بخارهای برقی و مکانیکی بیش‌ترین استفاده را دارند. یک اسب بخار برقی معادل 746 وات و یک اسب بخار مکانیکی معادل 745.699872 وات است. اسب بخار (hp) نام چندین واحد غیر متریک قدرت است. در گفتمان علمی، به دلیل تعاریف مختلف و وجود واحد SI برای قدرت، وات (W) از اصطلاح "اسب بخار" به ندرت استفاده می‌شود. با این حال، ایده اسب بخار به عنوان یک اصطلاح در بسیاری از زبان‌ها، به ویژه در صنعت خودرو برای فهرست کردن حداکثر نرخ استفاده از قدرت موتورهای احتراق داخلی، به کار گرفته می‌شود.

اصطلاح اسب بخار توسط مخترع اسکاتلندی جیمز وات برای اندازه‌گیری توان خروجی موتور بخار خود و مقایسه آن با قدرت اسب‌ها استفاده شد. بعدها از اسب بخار برای اندازه‌گیری توان خروجی موتورهای پیستونی و توربین و موتورهای الکتریکی استفاده شد.

 اسب بخار مکانیکی چیست؟

اسب بخار مکانیکی اغلب برای اندازه‌گیری خروجی موتورها است و یک اسب بخار مکانیکی برابر با 745.69987158227022 وات است. اسب بخار مکانیکی را می‌توان به اختصار(hpI) نامید. به عنوان مثال، 1 اسب بخار مکانیکی را می‌توان به عنوان (1 hp I) نوشت.

اسب بخار الکتریکی چیست؟

اسب بخار الکتریکی برای اندازه‌گیری خروجی موتورهای الکتریکی و سایر ماشین‌های الکتریکی استفاده می‌شود. یک اسب بخار برقی دقیقاً برابر با 746 وات است. اسب بخار الکتریکی یک واحد قدرت مرسوم می‌باشد. اسب بخار برقی را می‌توان به اختصار(hpE) نامید. به عنوان مثال، 1 اسب بخار برق را می‌توان به عنوان 1 اسب بخار (E) نوشت.

اسب بخار متریک

یک اسب بخار متریک، قدرتی است که برای یک اسب بخار متریک برای بالا بردن وزن 75 کیلوگرم با سرعت یک متر در ثانیه لازم می‌باشد. یک اسب بخار متریک برابر با 735.49875 وات است.

اسب بخار متریک یک واحد متریک غیر SI برای قدرت است. این اسب بخار را می‌توان به اختصار( hp M) نامید. همچنین این نوع اسب بخار گاهی اوقات به صورت اختصاریPS، Cv hk، pk، ks یا ch نیز نامیده می‌شود. به عنوان مثال، 1 اسب بخار متریک را می‌توان به صورت 1 hp(M)، 1 PS، 1 cv، 1 hk، 1 pk، 1 ks یا 1 ch نوشت.

اسب بخار بویلر

اسب بخار بویلر برای اندازه‌گیری قدرت دیگ بخار و برای تولید بخار استفاده می‌شود. یک اسب بخار دیگ برابر با قدرت لازم برای تبخیر 34.5 در یک ساعت می‌باشد. این اسب بخار را می‌توان به اختصار ( hp(S نامید. به عنوان مثال، 1 اسب بخار دیگ را می‌توان به عنوان 1 اسب بخار (S) نوشت.

چگونه کیلووات را به اسب بخار تبدیل کنیم؟

برای تبدیل کیلووات به اسب بخار، هم می‌توانید از ماشین حساب کیلووات به اسب بخار استفاده کنید و هم می‌توانید محاسبه را به صورت دستی انجام دهید.

چگونه از ماشین حساب کیلووات به اسب بخار استفاده کنیم؟

برای استفاده از ماشین حساب کیلووات به اسب بخار، می‌توانید مقدار کیلووات را در فیلد وارد کنید یا از نوار متحرک استفاده کنید که ماشین حساب مقدار اسب بخار مربوطه را نمایش می‌دهد.

توجه داشته باشید که وقتی از این ماشین حساب استفاده می‌کنید، تبدیل کیلووات به اسب بخار شما منجر به اسب بخار مکانیکی می‌شود. واحد اندازه ‌گیری اصلی توسط جیمز وات طراحی شده است. برای تبدیل کیلووات به انواع دیگر اسب بخار، به فرمول مناسب هم نیاز دارید.

چگونه می‌توان کیلووات را بدون ماشین حساب به اسب بخار تبدیل کرد؟

برای تبدیل کیلووات به اسب بخار بدون ماشین حساب، باید مقدار کیلووات را در ضریب تبدیل صحیح ضرب کنید. این ضریب تبدیل، بسته به نوع اسب بخاری که کیلووات را به آن تبدیل می‌کنید، فرق خواهد داشت. فرمول‌های گوناگونی برای این تبدیل کیلو وات به اسب بخار وجود دارد که ما در بالا یکی از معمول‌ترین و مهم‌ترین این روش‌ها را بیان کردیم. لازم است به این نکته اشاره کنیم که انجام دادن کدام فرمول برای شما ساده‌تر می‌باشد و از این طریق به راحتی کیلووات را به اسب بخار تبدیل کنید.

سخن پایانی

امیدواریم با نوشتن این مقاله توانسته باشیم، راهکار مناسبی برای تبدیل کیلووات به اسب بخار، به شما ارائه کرده باشیم. اسب بخار در این دوران زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما هنوز یک واحد اندازه ‌گیری رایج قدرت در ماشین آلات مختلف در ایالات متحده است. از طرفی، کیلووات، همتای رایج‌تر اسب بخار می‌باشد و به عنوان واحد اندازه‌گیری استاندارد در اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است.