نرم افزار های محاسبه

تبدیل اسب بخار به کیلووات

تبدیل اسب بخار به کیلووات

تبدیل اسب بخار به کیلووات

فرمول تبدیل اسب بخار به کیلو وات آنلاین

برای استفاده از نرم افزار های محاسبه آنلاین و تبدیل کاوا به کیلووات | تبدیل کیلو وات به کاوا | تبدیل کیلو وات به اسب بخار | تبدیل اسب بخار به کیلو وات بصورت رایگان همین الان کلیک کنید.

HP = KW

0

برای خرید و استعلام قیمت دیزل ژنراتور اورجینال از نمایندگی بهترین برندها در ایران کلیک کنید.

محاسبه اسب بخار به کیلو وات آنلاین

اسب بخار یک واحد قدرت است؛ در حالی که کیلووات ساعت یک واحد انرژی می‌باشد. برای اینکه قدرت را از اسب بخار به کیلووات ساعت برسانید، باید بدانید که چقدر قدرت اعمال می‌شود. به عنوان مثال، یک موتور 100 اسب بخاری که به مدت پنج دقیقه کار می‌کند، نسبت به همان موتوری که به مدت پنج ساعت کار می‌کند، به طور قابل توجهی کیلووات ساعت کمتری مصرف خواهد کرد.

در ادامه این مقاله برای آشنایی با فرمول‌ها و تعاریف تبدیل اسب بخار به کیلو وات همراه ما باشید.

برای تبدیل آنلاین دیگر فرمول های دیزل ژنراتور (تبدیل کیلووات به اسب بخار، تبدیل کاوآ به کیلووات ، تبدیل کیلووات به کاوآ) کلیک کنید.

فرمول‌ تبدیل HP به کیلووات kw و کیلووات kw به HP 

تعداد اسب بخار را در زمان اعمال قدرت ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر یک موتور 20 اسب بخاری دارید که به مدت سه ساعت کار می کند، 20 را در 3 ضرب می کنید تا به 60 اسب بخار ساعت برسید.

تعداد اسب بخار ساعت را در 0.7457 کیلووات بر اسب بخار ساعت ضرب کنید تا به کیلووات ساعت تبدیل شود. در این مثال، 60 را در 0.7457 ضرب کنید تا به 44.742 کیلووات ساعت برسید.

هر دو اسب بخار (HP) و کیلووات (kW) واحدهایی هستند که قدرت یک سیستم را اندازه ‌گیری می‌کنند. از روش‌هایی سنجش یک واحد قدرت هستند، کافی است بگوییم که این واحد برای اندازه‌ گیری قدرت یک اسب استفاده شود. بنابراین نام آن را می‌توان با قدرت موتورهای بخار اولیه مقایسه کنید.

امروزه HP به عنوان یک واحد بیشتر برای توصیف یا رتبه بندی قدرت یا قدرت موتورهای مختلف (موتورهای احتراق داخلی، توربین های بخار و موارد مشابه) استفاده می‌شود. از سوی دیگر، «وات» یک واحد SI است و دقیقاً تعریف شده است.

HP در محاسبه دیزل ژنراتور چیست؟

1 اسب بخار = 746 وات

از آنجایی که پیشوند SI 'kilo' (کوتاه شده به 'k') به معنای هزار (یا 103) است؛ همچنین به این معنی است که:

1 اسب بخار = 746 وات = 0.746 کیلو وات

نحوه تبدیل اسب بخار به کیلووات

برای تبدیل اسب بخار به اندازه‌گیری کیلووات، از یکی از فرمول‌های زیر استفاده کنید.

فرمول تبدیل اسب بخار مکانیکی به کیلووات

کیلووات = اسب بخار (I× 0.7457)

از آنجایی که یک اسب بخار مکانیکی برابر با 0.7457 کیلووات است، فرمول برای یافتن کیلووات این است که اسب بخار مکانیکی را در 0.7457 ضرب کنیم.

روش دیگر تبدیل اسب بخار برق به کیلووات

فرمول تبدیل اسب بخار برق به کیلو وات

کیلووات = اسب بخار (E) × 0.746

از آنجایی که یک اسب بخار الکتریکی برابر با 0.746 کیلووات است، فرمول یافتن کیلووات این است که اسب بخار برق را در 0.746 ضرب کنیم.

فرمول تبدیل اسب بخار متریک به کیلووات

کیلووات = اسب بخار (M × 0.735499)

از آنجایی که یک اسب بخار متریک برابر با 0.735499 کیلووات است، فرمول برای یافتن کیلووات این است که اسب بخار متریک را در 0.735499 ضرب کنیم.

فرمول تبدیل اسب بخار بویلر به کیلو وات

کیلووات = اسب بخار (S × 9.8095)

از آنجایی که یک اسب بخار دیگ برابر با 9.8095 کیلووات است، فرمول برای یافتن کیلووات این است که اسب بخار دیگ را در 9.8095 ضرب می‌کنیم.

یک اسب بخار چند کیلووات است؟

0.7457 کیلووات در هر اسب بخار وجود دارد، به همین دلیل است که از این مقدار در فرمول بالا استفاده می‌کنیم. اسب بخار و کیلووات هر دو واحدی هستند که برای اندازه‌گیری قدرت استفاده می‌شوند.

1 اسب بخار = 0.7457 کیلو وات

 اسب بخار چیست؟

اسب بخار انواع مختلفی دارد؛ از جمله مکانیکی، الکتریکی، متریک، دیگ بخار و ترمز نشان داده شده که همه آنها کاربردهای متفاوتی در صنعت دارند. مکانیکی و الکتریکی بیشترین استفاده را دارند. اصطلاح اسب بخار توسط مخترع اسکاتلندی جیمز وات برای اندازه گیری توان خروجی موتور بخار خود و مقایسه آن با قدرت اسب‌های اسب استفاده شد. بعدها از اسب بخار برای اندازه گیری توان خروجی موتورهای پیستونی و توربین و موتورهای الکتریکی استفاده شد.

  • اسب بخار مکانیکی چیست؟

اسب بخار مکانیکی اغلب برای اندازه ‌گیری خروجی موتورها و موتورها در آمریکای شمالی استفاده می‌شود. یک اسب بخار مکانیکی برابر با 745.69987158227022 وات است.

اسب بخار مکانیکی یک واحد قدرت مرسوم و امپراتوری ایالات متحده است و می‌توان آن را به اختصار (hpI) نامید. به عنوان مثال، 1 اسب بخار مکانیکی را می‌توان به عنوان (hpI1) نوشت.

  • اسب بخار برق

اسب بخار الکتریکی برای اندازه‌ گیری خروجی موتورهای الکتریکی و سایر ماشین‌های الکتریکی در ایالات متحده استفاده می‌شود. یک اسب بخار الکتریکی دقیقاً برابر با 746 وات است. اسب بخار الکتریکی یک واحد قدرت مرسوم است. اسب بخار الکتریکی را می‌توان به اختصار (hpE) نامید. به عنوان مثال 1 اسب بخار برق را می توان به عنوان 1 اسب بخار (E) نوشت.

  • اسب بخار متریک

یک اسب بخار متریک، قدرتی است که برای یک اسب بخار متریک برای بالا بردن وزن 75 کیلوگرم با سرعت یک متر در ثانیه لازم است. یک اسب بخار متریک برابر با 735.49875 وات است.

اسب بخار متریک یک واحد متریک غیر SI برای قدرت است. اسب بخار متریک را می‌توان به اختصار (hpM) نامید و همچنین گاهی اوقات به صورت اختصاری PS، Cv، hk، pk، ks یا ch نیز نامیده می‌شود. به عنوان مثال 1 اسب بخار متریک را می‌توان به صورت 1hp(M)، 1 PS، 1 cv، 1 hk، 1 pk، 1 ks یا 1 ch نوشت.

  • اسب بخار دیگ

اسب بخار بویلر برای اندازه ‌گیری قدرت دیگ بخار برای تولید بخار استفاده می‌شود. یک اسب بخار دیگ برابر با قدرت لازم برای تبخیر 34.5 پوند در یک ساعت است. اسب بخار بویلر را می‌توان به اختصار(hpS) نامید. به عنوان مثال، 1 اسب بخار دیگ بخار را می‌توان به عنوان 1 اسب بخار (S) نوشت.

  • کیلووات چیست؟

یک کیلووات توانی برابر با 1000 وات یا مصرف انرژی با نرخ 1000 ژول در هر ثانیه است. کیلووات مضربی از وات است که واحد SI برای توان مشتق شده است. در سیستم متریک، «کیلو» پیشوند هزاران یا 103 است. کیلووات را می‌توان به اختصار کیلووات نامید؛ به عنوان مثال، 1 کیلووات را می‌توان به عنوان 1 کیلو وات نوشت.

سخن پایانی

تبدیل در مهندسی برق بسیار مهم است و نسبتا آسان می‌باشد، اما همچنین می‌تواند مشکلات زیادی را هنگام برنامه‌ریزی یا عیب‌یابی سیستم‌ها ایجاد کند. تبدیل اسب بخار به کیلووات (HP به کیلووات) و کیلووات به اسب بخار (کیلووات به اسب بخار) زمانی که انرژی و توان موتورهای احتراق داخلی بین انرژی و توان موتورهای الکتریکی، پمپ‌ها، وینچ‌ها، اینورترها و سایر موارد مقایسه یا انتقال داده شود، بسیار مهم است، خصوصا دستگاه‌هایی که با انرژی الکتریکی تغذیه می‌شوند.