نرم افزار های محاسبه

تبدیل کیلووات به کاوآ

تبدیل کیلووات به کاوآ

تبدیل آنلاین کیلووات به کاوآ (کیلووات به کیلوولت آمپر)

محاسبه آنلاین کیلو وات به کاوآ

برای استفاده از نرم افزار های محاسبه آنلاین و تبدیل کاوآ به کیلووات | تبدیل کیلووات به کاوآ | تبدیل کیلو وات به اسب بخار | تبدیل اسب بخار به کیلووات بصورت رایگان همین الان کلیک کنید.

KW PF = KVA
1.0
0.8

0

برای خرید و استعلام قیمت دیزل ژنراتور اورجینال از نمایندگی بهترین برندها در ایران کلیک کنید.

تبدیل کیلو وات به کاوآ (کیلووات به کیلوولت آمپر)

کیلووات و کیلوولت آمپر هر دو معیار قدرت هستند، اما با کمی تفاوت. کیلووات (kW) توان واقعی را در یک مدارالکتریکی اندازه‌ گیری می‌کند، در حالی که کیلوولت آمپر (kVA) توان ظاهری را اندازه‌ گیری می‌کند.

در تجهیزات الکتریکی با ویژگی القایی، مانند ژنراتور یا ترانسفورماتور، توان واقعی و توان ظاهری اغلب برابر نیستند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در رابطه با چگونگی تبدیل کیلووات و کیلوولت آمپر به شما ارائه خواهیم داد.

محاسبه تبدیل کیلو وات به کیلوولت آمپر

توان واقعی مقدار توانی است که کار واقعی را در مدار انجام می‌دهد و همیشه یکسان یا کمتر از توان ظاهری است. قدرت ظاهری با مقدار ولتاژ و جریانی که باید به دستگاه منتقل شود تعیین می‌شود. برای بارهای راکتیو (القایی و یا خازنی)، انرژی الکتریکی در دستگاه ذخیره شده و برخلاف انجام کار واقعی، به منبع تغذیه بازگردانده خواهد شد. 

این پدیده توان راکتیو نامیده می‌شود و با واحد کیلوولت آمپر راکتیو (kVAR) اندازه‌گیری می‌شود. بنابراین، معمولاً سعی می‌کنیم توان واقعی را به حداکثر برسانیم و توان راکتیو را به حداقل برسانیم. نسبت توان واقعی به توان ظاهری ضریب توان (PF) نامیده می‌شود و بین 0 و 1 است، که در آن 1 یک بار مقاومتی خالص است و هر دو بار القایی و خازنی PF کمتر از 1 دارند.

نمودار تبدیل kW به kVA

این نمودار رتبه‌بندی کیلو ولت آمپر (kVA) را برای تجهیزات با ضریب توان 0.8 به کیلووات (kW) تبدیل می‌کند.

kVA        TO          kW

kWkVAkWkVA
0.5 kW 6.3 kVA200 kW250 kVA
7.5 kW9.4 kVA250 kW312 kVA
10 kW12.5 kVA300 kW375 kVA
15 kW18.7 kVA350 kW438 kVA
20 kW25 kVA400 kW500 kVA
25 kW31.3 kVA500 kW625 kVA
30 kW37.5 kVA600 kW750 kVA
40 kW50 kVA700 kW875 kVA
50 kW62.5 kVA800 kW1,000 kVA
60 kW75 kVA900 kW1,125 kVA
75 kW93.8 kVA1,000 kW1,250 kVA
80 kW100 kVA1,250 kW1,563 kVA
100 kW125 kVA1,500 kW1,875 kVA
125 kW156 kVA1,750 kW2,188 kVA
150 kW187 kVA2,000 kW2,500 kVA
175 kW219 kVA2,250 kW2,812 kVA

رتبه‌بندی‌های kW و kVA معادل است با ضریب توان 0.8.

تبدیل کیلو وات به کیلوولت آمپر به کمک ماشین حساب

ماشین حساب برق Kw به kva به شما کمک می‌کند تا kw را به kva برق تبدیل کنید. برای مخفی کردن kw به kva، باید ضریب توان (بازده) را بدانید. فقط باید مقدار kw و مقدار ضریب توان را وارد کرده و روی محاسبه کلیک کنید. این یک ماشین حساب تبدیل است که توان واقعی کیلووات را به توان ظاهری کیلوولت آمپر تبدیل می‌کند. این روش سریع و کارآمد برای انجام چندین محاسبات، در یک دوره کوتاه می‌باشد.

این ماشین حساب دارای دکمه‌های Calculate و Reset است که می‌توانند عملکردهای جداگانه ماشین حساب را انجام دهند. کنترل Calculate تبدیل‌ها را پس از پر شدن تمام فیلدهای متنی با داده‌های مناسب اجرا می‌کند. نتایج محاسبه در زیر دو کنترل نشان داده شده است. آنها همیشه به اعداد وارد شده در سلول‌ها بستگی دارند، بنابراین برای به دست آوردن اطلاعات دقیق باید از داده‌های وارد شده در قسمت‌های مورد نیاز مطمئن شوید.

اولین مرحله شامل وارد کردن توان واقعی بر حسب کیلووات (کیلووات) است. سلول بعدی از شما می‌خواهد که ضریب توان را پر کنید و پس از آن روی دکمه محاسبه کلیک کنید، تا تبدیل انجام شود. در صورت نیاز به تبدیل محاسبات دیگر، از دکمه Reset استفاده خواهید کرد که تمام داده‌های موجود در سلول‌های جداگانه را پاک می‌کند. نتایج در کیلوولت آمپر در زیر دکمه‌های محاسبه و تنظیم مجدد به طور خودکار پس از کلیک بر روی کنترل محاسبه نشان داده می‌شود.

تبدیل کیلووات به کیلوولت آمپر از طریق فرمول

برای تبدیل کیلووات به کیلوولت آمپر با در نظر گرفتن همه این موارد، به یک فرمول ساده نیاز دارید. فرمول تبدیل kW به kVA حسابداری برای ضریب توان:

 S(kVA) = P(kW) ÷ PF

  • توان ظاهری S بر حسب kVA برابر است با توان واقعی P در کیلووات تقسیم بر ضریب توان PF.
  • برای تبدیل به kVA، توان را بر حسب کیلووات و ضریب توان تجهیزات را در فرمول بالا جایگزین کنید.
  • برای تبدیل kW به kVA، KVA را بر ضریب توان بار تقسیم کنید.

فرمول تبدیل kW به kVA:

 kVA = kw / PF

 kW= کیلووات / kVA = کیلوولت آمپر / PF = ضریب توان.

محاسبه کیلووات به کیلوولت آمپر S (kVA)  P (kW) / PF، به این معنی است که توان ظاهری در کیلوولت آمپر با تقسیم توان واقعی کیلووات بر ضریب توان محاسبه می‌شود.

اکثر ژنراتورهای 3 فاز دارای ضریب توان 0.8 هستند. وقتی این را بدانید، تبدیل kVA به کیلووات آسان است، زیرا سطح کارایی سیستم الکتریکی مورد نظر را می‌دانید. راندمان الکتریکی معمولاً به صورت ضریب توان بین 0 و 1 بیان می‌شود، بنابراین هر چه ضریب توان به 1 نزدیک‌تر باشد، kVA با کارایی بیشتری به کیلووات واقعی تبدیل می‌شود.

توجه به یک نکته لازم است: هر زمان که محاسبات پیچیده الکتریکی در میان باشد، همیشه عاقلانه است که از یک برقکار خبره کمک بگیرید. ماشین‌حساب‌های موجود در این صفحه فقط برای کمک به تولید تخمین‌های کلی ارائه می‌شوند. در بیشتر موارد، عوامل اضافی متعددی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند (مانند ارتفاع، شرایط محل، تلفات آهن، راندمان موتور و غیره).

کیلووات چیست؟

کیلووات واحد اندازه‌گیری انرژی الکتریکی است. وات برای اندازه‌گیری انرژی الکتریکی کوچک استفاده می‌شود. کیلووات برای اندازه‌گیری انرژی الکتریکی بالا استفاده می‌شود و یک کیلووات برابر با هزار وات است؛ کیلووات هزار برابر بیشتر از یک وات قدرت دارد. تمام تجهیزات و ابزارهای مدرن برای اندازه‌گیری کیلووات استفاده می‌شود.

کیلوولت آمپر

 kVAمخفف کیلوولت آمپر است. کیلوولت آمپر به شما کمک می‌کند تا توان کلی مصرف شده توسط سیستم الکتریکی را بیابید. کیلوولت ترکیبی از توان واقعی و توان تلف شده یک سیستم الکتریکی است که مستقل از ضریب توان است. یک کیلوولت آمپر (کیلو ولت آمپر) برابر با هزار ولت آمپر (VA) می‌باشد. کل توان مصرفی سیستم الکتریکی را می‌توان بر حسب کیلوولت آمپر تعیین کرد. این مجموع توان مفید و غیر ضروری یک سیستم الکتریکی است.

ضریب قدرت

 PF یا ضریب توان ضریب، نسبت بین توان واقعی و توان ظاهری است، با میزان  اندازه‌گیری بین 0 تا 1. بنابراین می‌توان به کیلووات (کیلووات) به عنوان توان واقعی اشاره کرد؛ یعنی مقدار توانی که به خروجی تبدیل می‌شود.

سخن پایانی

در خارج از صنعت ژنراتور، اصطلاح کیلوولت آمپر (kVA) به خوبی شناخته نشده است. کیلووات یک اصطلاح بسیار رایج‌تر است و به نحوه رتبه‌بندی اقلام الکتریکی در خانه شما می‌پردازد، حتی ممکن است متوجه شوید که در صورت‌حساب برق شما کمیت ایجاد شده باشد.

امیدواریم که به طور واضح در این مقاله توانسته باشیم چگونگی تبدیل کیلووات به کیلوولت آمپر را به خوبی توضیح داده باشیم.