راهنمای جامع دیزل ژنراتور, مقالات آموزشی دیزل ژنراتور

برق اضطراری چیست؟

برق اضطراری چیست ؟

برق اضطراری چیست؟

برق اضطراری به برقی گفته می‌شود که جدا از برق شهر در مواقع قطع برق و موارد اضطراری وارد مدار می‌شود و برق سیستم را برای مدت زمانی تأمین می‌کند تا برق به شبکه باز گردد.

این برق در مصارف کوچک می‌تواند به کمک موتور برق تأمین شود اما در مصارف بزرگ‌تر شما نیاز به دیزل ژنراتور و یا ژنراتور گازسوز خواهید داشت. ژنراتور برق اضطراری سه فاز و تک فاز در بازار موجود می‌باشد که بسته به استفاده ی کاربر ممکن است هر کدام مورد استفاده قرار گیرند. ژنراتور اضطراری به کمک یک موتور دیزلی یا گازسوز که وظیفه ی آن چرخاندن گاورنر [1] می‌باشد انرژی شیمیایی سوخت را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

شرکت تصاکو با تأمین و خدمات پس از فروش ژنراتور برق اضطراری دیزلی و گاز سوز سال‌هاست که در این صنعت پیشتاز است.


[1]

از ویکی پدیا

گاورنر

گاورنر یا فرماندار (به انگلیسی: Governor) وسیله‌ای است که سرعت یا پارامتر دیگری را در پیش‌ران اصلی یک سامانه کنترل می‌کند. پیش‌ران‌های اصلی ماشین‌های گردانی هستند که توان خود را از منبع ورودی انرژی دیگری مانند بخار یا آب می‌گیرند و گاورنر در رایج‌ترین شکل خود با تغییردادن اندازهٔ شارش این انرژی ورودی، سرعت پیش‌ران اصلی را کنترل می‌کند. دو جزء اصلی سامانه‌های گاورنر عبارتند از حسگر سرعت و بخشی که دریچهٔ ورود انرژی را کنترل می‌کند. این دو بخش در گاورنرهای ساده‌تر که برای باز و بسته کردن دریچهٔ ورودی نیاز به نیروی زیادی نیست، ممکن است یکی باشند، اما در جایی که برای اینکار نیاز به نیروی بیشتری باشد از سروو موتور برای کنترل دریچه استفاده می‌شود. در گاورنر سیگنال حاصل از سرعت حس‌شده با یک سیگنال سرعت مرجع مقایسه می‌شود و یک سیگنال خطا تولید می‌گردد که برای کنترل سرعت پیش‌ران اصلی استفاده خواهد شد.

در حالت کلی هر فرایندی را که به کنترل خروجی یک پیش‌ران اصلی (مانند موتورهای گازی، بخار و دیزل یا توربین‌های گازی) کمک می‌کند را می‌توان گاورنر نامید.

دیدگاهتان را بنویسید