نصب، جابجایی، نگهداری

جابجایی دیزل ژنراتور

جابجایی دیزل ژنراتور

جابجایی دیزل ژنراتور

وقتی ژنراتور [ویکی پدیا] به کانوپی [1] مجهز باشد نصب و جابجایی آنها بسیار ساده خواهد شد. کانوپی می‌تواند از قطعات دستگاه و دسترسی افراد غیر مجاز به آن حفاظت نماید. شاسی زیر دیزل ژنراتور برای سهولت در جابجایی دستگاه طراحی شده است. جابجایی نامناسب می‌تواند بطور جدی به اجزای دستگاه آسیب برساند. می‌توان با استفاده از یک جرثقیل قلاب دار، از محل مخصوص قلاب، دستگاه را بالا یا پایین برد و یا از طریق شاسی زیر دستگاه، بدقت هل داده یا کشیده شود.

هشدارهشدار!

  • هرگز دیزل ژنراتور را با اتصال به جای قلاب بالای موتور یا آلترناتور (ژنراتور) بلند نکنید.
  • بین قلاب‌ها و شاسی زیر دستگاهی از یک چوب استفاده کنید تا بار را پخش کرده و از آسیب جلوگیری شود. مطمئن شوید که ابزار جانبی بالابر و ساپورت سازه و بازو جرثقیل در شرایط مناسبی قرار داشته باشند.
  • وقتی ژنراتور معلق شد، تمام کارکنان را از اطراف آن دور کنید.
  • در صورت نیاز به بالا بردن دیزل ژنراتور، زنجیرها و یا تسمه‌ها باید به نقاط مخصوص جرثقیل بر روی شاهین دستگاه‌های کانوپی دار و یا سوراخ‌های لوبیایی شکل تعبیه شده بر روی شاسی دستگاه‌های open type متصل شود.

[1]

از ویکی پدیا

کانوپی

رنج کوچک موتور دیزل ژنراتورها می‌توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر (KVA) برای منازل، فروشگاه‌ها، ادارات کوچک و تا (۳۳۰۰KVA/3.3MVA) قابل استفاده برای مجتمع‌های اداری بزرگ و کارخانه‌ها برق تولید کنند. ژنراتورها در توان‌های مختلف را می‌توان درون یک اتاقک ایزوله قابل حمل قرار داد. این اتاقک که نقش اصلی آن کاهش صدای دیزل ژنراتور است را در اصطلاح «کانوپی سایلنت یا کانتینر سایلنت» گویند.