مقالات آموزشی دیزل ژنراتور

انواع خنک کاری دیزل ژنراتور

انواع سیستم خنک کاری دیزل ژنراتور

انواع سیستم خنک کاری دیزل ژنراتور

انواع سیستم خنک کاری چهار سیستم تهویه متداول وجود دارد:

 1. سیستم تهویه معمول:

  برای تهویه اتاق ژنراتور، معمولا حجم تهویه 10 تا 15 برابر تغییر هوا است. فقط فن اگزوز را می توان راه اندازی کرد: در صورت وجود گاز در منبع آب و زهکشی برای اطفاء حریق، این سیستم پس از اطفاء حریق مسئول اگزوز نیز خواهد بود.

 1. ژنراتور سیستم ورودی و خروجی هوا را پردازش می کند:

  خود موتور دارای یک مجرای اگزوز بزرگ است که توسط ژنراتور ارائه می شود. ما می توانیم با هوا به خوبی همکاری کنیم. در عین حال، سیستم ورودی هوا برای تکمیل حجم هوای خروجی و مجموعه ژنراتور طراحی شده است. حجم هوای احتراق (افزایش سرمایه الکتریکی)، راه اندازی دمنده، این سیستم دارای حجم هوای زیادی است.

 1. سیستم گاز خروجی ژنراتور:

  شامل مسائل حفاظت از محیط زیست است که معمولاً لوله اگزوز نامیده می شود. دیزل ژنراتور همراه آن است. همچنین یک چاه مخصوص برای این سیستم در اطلس استاندارد برق وجود دارد. داشتن این همه جای خالی سخت است. اکثر آنها در خارج از منزل توسط شفت اگزوز ژنراتور تخلیه می شوند.

 2. سیستم اگزوز اتاق ذخیره روغن:

  می توان از آن در ترکیب با سیستم تهویه معمول استفاده کرد. در این زمان، لوله انشعاب منتهی به اتاق ذخیره روغن مجهز به یک شیر چک و یک دمپر آتش است. همچنین می توان از یک سیستم جداگانه استفاده کرد و می توان از یک فن ضد انفجار استفاده کرد.

دیزل ژنراتور
 
روش های متداول خنک کننده آب موتور دیزل:
سیستم خنک کننده را به درستی تنظیم کنید.
 1. حذف رسوب ترازو اغلب تأثیر بیشتری بر سیستم خنک کننده دارد. بنابراین، برای اطمینان از اثر اتلاف حرارت موتور دیزل، تمیز کردن سیستم خنک کننده ضروری است. تمیز نگه داشتن سیستم خنک کننده می تواند به طور موثری راندمان اتلاف حرارت مجموعه دیزل ژنراتور را بهبود بخشد. یک محیط عملیاتی خوب را فراهم کنید.
 1. رادیاتور را تمیز نگه دارید. رادیاتور آب باید لایروبی و شسته شود. اگر قسمت بیرونی رادیاتور با کثیفی، روغن آغشته شود یا سینک حرارتی در اثر برخورد تغییر شکل داده باشد، اثر اتلاف حرارت مجموعه ژنراتور تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر در حین استفاده یافت شد، باید به موقع تمیز یا کوتاه شود.
 1. مایع خنک کننده را به اندازه کافی نگه دارید هنگامی که مجموعه دیزل ژنراتور در حالت سرد است، سطح مایع خنک کننده باید بین علائم بالا و پایین مخزن آب قرار گیرد، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، در غیر این صورت بر اثر خنک کننده آب تأثیر می گذارد. مجموعه ژنراتور
 1. از محکم بودن تسمه محرک اطمینان حاصل کنید.
 1. همچنین به وضعیت کار ترموستات، وضعیت آب بندی سیستم خنک کننده و وضعیت تهویه دریچه های روکش رادیاتور توجه کنید و بازرسی های نامنظم انجام دهید.
 1. از بارگذاری بیش از حد مجموعه دیزل ژنراتور خودداری کنید.
سخن پایانی :

اگر مجموعه دیزل ژنراتور برای مدت طولانی بیش از حد بارگذاری شود، اثر خنک کننده مایع خنک کننده بدتر می شود و در نتیجه دمای مجموعه ژنراتور بالا می رود و استفاده عادی را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، اگر نوار فن خیلی شل باشد، سرعت پمپ آب بسیار کم خواهد بود، که بر گردش مایع خنک کننده تأثیر می گذارد و سایش نوار را تسریع می کند. اگر نوار خیلی سفت باشد، بلبرینگ پمپ آب فرسوده می شود. بنابراین نوار پنکه را باید نسبتاً سفت نگه داشت و در عین حال نباید با روغن آغشته شود.

در تابستان گرم، هنگامی که خنک سازی مجموعه دیزل ژنراتور به خوبی انجام نشود، احتمالاً باعث اختلال در عملکرد مجموعه دیزل ژنراتور می شود و نمی توان پایداری عملکرد آن را تضمین کرد. بنابراین، مشکل خنک کننده نباید شلخته باشد.

اگر قصد خرید دیزل ژنراتور کوپله فابریک آکسا با سیستم تهویه core cooling از شرکت ستامفورد را دارید با مشاورین فروش ما در تماس باشید .

دیدگاهتان را بنویسید